Fortuna
Zadzwoń do nas
604 655 072 (10-18)
Telefon: 34 368 26 36
Tel. kom.: 604 655 072
Mail: pawel.pawlikowski1@wp.pl
Jak rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

Niestety, "ustawa deregulacyjna" wprowadziła znaczne ułatwienia dla osób chcących założyć biuro rachunkowe. Od 10 sierpnia 2014 wystarczy być niekaranym za pewne rodzaje przestępstw oraz posiadać wykupioną polisę OC i już można świadczyć usługi księgowe. To wszystko sprawia, że biura rachunkowe mogą otwierać osoby z bardzo małym doświadczeniem i niewielką wiedzą, a nawet nie posiadające odpowiedniego wykształcenia. Dlatego przy wyborze biura rachunkowego warto zapytać osób je prowadzących o wykształcenie, czy nabyte uprawnienia (certyfikat Ministra Finansów).

Warto wybrać biuro istniejące na rynku kilka lat. Takie ma zapewne już niejedną kontrolę podatkową za sobą i jeżeli nie straciło uprawnień (oczywiście w okresie gdy nie obowiązywała "ustawa deregulacyjna") to oznacza, że jest godne zaufania. Dobrze, gdy właściciel biura jest w nim na co dzień. Często się spotyka, że jest on zatrudniony w jakiejś dużej firmie na etacie, a biuro traktuje jako dodatkowe źródło dochodu. Nie czarujmy się – taka osoba nie będzie się w pełni w stanie zająć swoimi klientami z należytą starannością. Niekiedy osoby prowadzące biuro rachunkowe w ramach działalności gospodarczej robią jeszcze szereg innych rzeczy – są pośrednikami kredytowymi, doradcami finansowymi, niekiedy prowadzą nawet biura podróży. To oznacza, że tak naprawdę nie wypracowali sobie odpowiedniej pozycji na rynku i z konieczności muszą zajmować się innymi przedsięwzięciami.
Biuro Rachunkowe Fortuna
O nas

Biuro Rachunkowe Fortuna w Częstochowie powstało w 2000 roku. Jego właścicielem jest mgr inż. Beata Pawlikowska (numer świadectwa kwalifikacyjnego Ministra Finansów 15771/00). W ramach świadczonych usług Biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych (książka przychodów i rozchodów, pełna księgowość), ewidencją VAT, ewidencją przychodów (ryczałt), sporządzaniem deklaracji ZUS, list płac, rocznych zeznań podatkowych.

Fortuna

Biuro posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Obecnie Biuro prowadzi stałą obsługę rachunkową 200 podmiotów gospodarczych. Wśród klientów biura są przedsiębiorstwa o różnorodnym profilu działalności. Są to firmy handlowe, produkcyjne, usługowe.